Xəzəryanı regionun enerji səmərəliliyi və bərpa olunan enerji sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbir - Caspian Power 2018
20 aprel 2018
29 may - 1 iyun tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionun enerji səmərəliliyi və bərpa olunan enerji sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbiri olan 8-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ enerji “Caspian Power 2018” sərgisi keçiriləcək. Sözügedən sərgi “ITE Group” şirkətinin energetika sahəsi üzrə keçirdiyi tədbirlər portfelinə daxildir və sənaye şirkətləri arasında özünü doğrulmağa müvəffəq olmuşdur. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və onun tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.
Ənənəvi olaraq, “Caspian Power” sərgisi Xəzəryanı regionun neft-qaz sənayesi üzrə nəhəng tədbiri olan Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz, “Caspian Oil&Gas” sərgisi ilə eyni platformada keçiriləcək. Sərginin aktuallığı Azərbaycanda yeni elektrik stansiyaları və hibrid elektrik stansiyalarının fəaliyyətə başlaması, eləcə də külək turbinləri və günəş batareyalarının quraşdırılması ilə şərtləndirilir. “Caspian Power” sərgisi Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən dəstəklənir.
Sərginin iştirakçıları arasında Azərbaycan, Belarus, Türkiyə və digər ölkələrin energetika texnologiyaları üzrə aparıcı təchizatçı şirkətləri var. Sərginin ekspozisiyası çərçivəsində su və istilik elektroenergetikası, atom energetikası, eləcə də nəzarət, ölçmə, idarəetmə və avtomatik nizamlama cihazları, habelə sənaye və kommunal-məişət energetikası, enerjiyə qənaət edən texnologiyalar, radio-tezlik kabelləri, sənaye avtomatlaşdırılması üçün kabellər və s. təqdim olunacaq.
“Caspian Power 2018” sərgisi elektrik enerjisi sənayesinin aparıcı təmsilçiləri ilə görüşmək, ən son texnoloji məhsullar və elektroenergetika sahəsinin inkişaf strategiyası ilə bağlı məlumat toplamaq, yeni səmərəli və qarşılıqlı faydalı əlaqələr qurmaq və mövcud əlaqələri genişləndirmək, habelə perspektiv müqavilələr imzalamaq üçün unikal imkan yaradacaq.

Caspian Power 2018 is the only event in the Caspian region specialised in energy efficiency and renewable energy
20 april 2018
On 29 May - 1 June at Baku Expo Center will host the only event in the Caspian region specialised in energy efficiency and renewable energy, the 8th Caspian International Power and Alternative Energy Exhibition, Caspian Power 2018. The exhibition is part of a series of major energy events from the leading exhibition company ITE Group and is a proven brand among industry companies. The exhibition is organized by Iteca Caspian and its partner, ITE Group (UK).
Traditionally, the Caspian Power exhibition will take place on the same platform as the largest event in the Caspian region's oil and gas sector - Azerbaijan International Oil and Gas Caspian Oil&Gas exhibition. The relevance of the exhibition is preconditioned by the launch of the new power plants, the use of hybrid power stations, and the installation of wind turbines and solar panels in Azerbaijan. The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the State Agency for Alternative and Renewable Energy Resources officially support the exhibition.
Among the exhibitors are leading vendor companies in the field of power engineering from Azerbaijan, Belarus, Turkey and other countries. The exposition of the exhibition will present hydra and heat to the electric power industry, nuclear power engineering, instruments and means of measurement, control, automatic regulation, industrial and household energy, energy saving technologies, radio frequency cables, cables for industrial automation and much more.
The Caspian Power 2018 exhibition provides a unique opportunity to meet with leading specialists of the electric-power industry, to get information about the latest technological developments and strategies for the development of the electric power industry, and to expand and establish new effective and mutually beneficial contacts, as well as to enter into prospective contracts.