Sərginin təmsilçiliyini, iştirakçıların işgüzar münasibətini qeyd etmək istərdim
“Rozma” şirkətini təmsil edirəm. Biz nəzarət ölçü alətlərinin istehsalı ilə məşğuluq. Enerji sektoru bizə çox yaxındır. Mən Rusiya və Qazaxıstanda belə sərgilərdə tez-tez iştirak edirəm.
Bizim Azərbaycanda çoxlu tərəfdaşlarımız var. Bu gün mən BP-dən olan tərəfdaşlarla görüşdüm. Sərginin təmsilçiliyini, iştirakçıların ciddi işgüzar ruhunu, dövlət xadimlərinin bu tədbirə diqqətini qeyd etmək istərdim.
Çox xoşuma gəldi ki, hər stenddə baş direktor və texniki heyətlə tanış olmaq olar. Bu, danışıqlar aparmaq və şirkətlər və onların məhsulları haqqında dəqiq məlumat əldə etmək üçün vacibdir. Təəssüratlar heyrətamizdir, çoxlu peşəkar ziyarətçilər var!
Sərgidə “Azərenerji”-nin stendini görmək istərdim. Onların fəaliyyətlərinin strukturu haqqında daha çox öyrənmək və onlara necə kömək edə biləcəyimizi anlamaq gələcək planlarımız üçün faydalıdır.
Hesab edirəm ki, bu gün bütün dünyada baş verən dəyişiklikləri, eləcə də tərəqqinin inkişafını nəzərə alaraq, maraqlı tərəflərin yeni texnologiyalarla daha yaxından tanış olması üçün belə sərgilərin keçirilməsi zəruridir.

Хочу отметить представительность выставки, серьезный деловой настрой участников
Я представляю компанию «Росма». Мы занимаемся производством контрольно-измерительных приборов. Для нас очень близка энергетическая сфера. Я часто посещаю подобные выставки в России и Казахстане.
В Азербайджане у нас очень много партнёров. Сегодня я встретился с партнёрами из компании ВР. Хочу отметить представительность выставки, серьезный деловой настрой участников, внимание государственных деятелей к этому событию.
Мне понравилось, что на каждом стенде можно встретить генерального директора, технический персонал. Это важно для проведения переговоров и получения точной информации о компаниях, изготовляемой ими продукции. Впечатления потрясающие, очень много профессиональных посетителей!
Мне бы хотелось увидеть на выставке стенд компании Azerenerji. Для наших будущих планов полезно узнать больше о структуре их деятельности и понять, чем мы могли бы им помочь.
Я считаю, что учитывая изменения происходящие сегодня во всём мире, а также развитие прогресса, проведение таких выставок необходимо для того, чтобы заинтересованные лица могли поближе ознакомиться с новыми технологиями.