Hər stenddə özüm üçün faydalı məlumatlar tapıram.
Çalışdığım şirkət 35 il əvvəl İtaliyanın şimal-şərqində yaradılmışdır. Biz böyük tikililər üçün sənaye məqsədli istilik və soyutma avadanlıqlarının istehsalı ilə məşğuluq.
Mənim vəzifəm yeni bazarlar və yeni tərəfdaşlar axtarmaqdır. Dünən Bakıya çatdım və bu gün Azərbaycanın neft-qaz bazarındakı vəziyyətin icmalı ilə tanış olmaq üçün sərgiyə gəldim.
İtaliyada mənə çoxlu sayda müraciətlər, kommersiya təklifləri, o cümlədən çoxlu sayda yeni layihələr təqdim olunur, lakin mən şəxsən şirkətlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparmaq və mənə lazım olan məlumatları öyrənmək istəyirdim, xüsusən də COVİD-dən sonrakı dövrdə.
Sərgini çox bəyəndim, yaxşı səviyyədə təşkil olunub. Hətta deyəcəm ki, bir gün mənə kifayət etməyəcək. Demək olar ki, hər stenddə şirkətimiz üçün faydalı məlumatlar tapıram. Mən özüm üçün 2-3 yerli şirkəti qeyd etmişəm ki, sabah onlarla daha yaxından tanış olmaq, danışıqlar aparmaq niyyətindəyəm.

На каждом стенде я нахожу для себя полезную информацию
Компания, в которой я работаю, была основана 35 лет назад на северо-востоке Италии. Мы занимаемся производством промышленного отопительного и охладительного оборудования для больших помещений.
Моя специфика – в поиске новых рынков сбыта и новых партнёров. Вчера я прилетела в Баку и сегодня пришла на выставку, чтобы увидеть обзорную ситуацию на нефтегазовом рынке Азербайджана.
В Италии ко мне поступает очень много запросов, коммерческих предложений, в том числе и большое количество новых проектов, однако мне захотелось самой лично провести переговоры с представителями компаний и узнать нужную для меня информацию, особенно в постковидный период.
Выставка мне очень понравилась, организована на хорошем уровне. Даже скажу так, что одного дня мне будет недостаточно. Буквально на каждом стенде я нахожу для себя полезную информацию. Я отметила для себя 2-3 местные компании, с которыми завтра намерена ознакомиться поближе и провести переговоры.