Hər stenddə özüm üçün faydalı məlumatlar tapıram.
Çalışdığım şirkət 35 il əvvəl İtaliyanın şimal-şərqində yaradılmışdır. Biz böyük tikililər üçün sənaye məqsədli istilik və soyutma avadanlıqlarının istehsalı ilə məşğuluq.
Mənim vəzifəm yeni bazarlar və yeni tərəfdaşlar axtarmaqdır. Dünən Bakıya çatdım və bu gün Azərbaycanın neft-qaz bazarındakı vəziyyətin icmalı ilə tanış olmaq üçün sərgiyə gəldim.
İtaliyada mənə çoxlu sayda müraciətlər, kommersiya təklifləri, o cümlədən çoxlu sayda yeni layihələr təqdim olunur, lakin mən şəxsən şirkətlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparmaq və mənə lazım olan məlumatları öyrənmək istəyirdim, xüsusən də COVİD-dən sonrakı dövrdə.
Sərgini çox bəyəndim, yaxşı səviyyədə təşkil olunub. Hətta deyəcəm ki, bir gün mənə kifayət etməyəcək. Demək olar ki, hər stenddə şirkətimiz üçün faydalı məlumatlar tapıram. Mən özüm üçün 2-3 yerli şirkəti qeyd etmişəm ki, sabah onlarla daha yaxından tanış olmaq, danışıqlar aparmaq niyyətindəyəm.

At each stand I find useful information for myself
The company I work for was founded 35 years ago in the northeast of Italy. We are engaged in the production of industrial heating and cooling equipment for large premises.
My task is the search for new markets and new partners. Yesterday I flew to Baku and today I came to the exhibition to acquaint myself with the situation in the oil and gas market of Azerbaijan.
In Italy, I receive a lot of requests, commercial offers, including a large number of new projects, however I wanted to personally negotiate with the representatives of companies and find out the information I need, especially in the post-COVID period.
I liked the exhibition very much, it was organised at a good level. I would even say that one day will not be enough for me. Practically at every stand I find useful information for our company. I have noted for myself 2-3 local companies, which I am going to get acquainted with tomorrow and hold negotiations.