Energetik sahəsindəki nailiyyətlər
– Bizim şirkət bütün dünyada energetika və avtomatika sahəsində liderdir. Biz 1995-ci ildən etibarən Azərbaycanda nəhəng layihələrdə iştirak edirik. Bizim şirkət əsasən avtomatika sahəsində ixtisaslaşıb və Bakı-Tbilisi-Ceyhan boru kəməri və Cənub Qaz Dəhlizi kimi nəhəng layihələrdə, o cümlədən  tamamilə “ABB” şirkəti tərəfindən idarə edilən TANAP layihəsində iştirak edir. Azərbaycanda bizim şirkətin “Azəri-Çıraq-Günəşli platformaları, Səngəçal terminalı və iki boru kəmərində çalışan yüzdən artıq əməkdaşımı var. Biz energetika sahəsində böyük nailiyyətlər əldə etmişik – 25-dən artıq yüksək gərginlikli yarım-stansiya tikmişik, bunlardan bəzilərinin, məsələn, tamamilə yerin altında yerləşən “Bayıl” yarım-stansiyasının analoqu yoxdur.
Sərgidə on beş illik iştirak yerli bazara daxil olmaq istəyən şirkət üçün layiqli qiymətdir. Burada biz öz sifarişçi və tərəfdaşlarımız ilə görüşlər keçiririk. Ekspozisiyadakı yeniliklər – virtual reallıq sistemi platformanı idarə edən operatorun kabinetində görülən işlərin spesifikasını təmin edir. Xüsusi cihazlar işləri idarə etməyə, əylənməyə, öyrənməyə imkan verir.
Şirkətimizin Azərbaycanda sosial sahədə aktivliyini də qeyd etmək istəyirdim. Biz Bakı Ali Neft Məktəbinin operator avadanlıqları ilə təchizini maliyyələşdirmişik ki, tələbələr təhsilin əvvəlindən etibarən müasir idarəetmə sistemlərindən istifadə etmək vərdişlərinə yiyələnsinlər.

Successes stories in the field of energy
- Our company is the world leader in the field of energy and automation. Since 1995 we have been participating in major projects in Azerbaijan. We specialize mainly in automation and are participating in the flagship projects such as the Baku-Tbilisi-Ceyhan pipeline, the Southern Gas Corridor, including TANAP which is fully managed by ABB. In Azerbaijan, we have more than a hundred employees of service personnel serving the Azeri-Chiraq-Guneshli (ACG), Sangachal Terminal and two pipelines. In the energy sector we have great successes - we built more than 25 high-voltage substations, some of them are unique, for example, the substation Bail, which is completely underground.
Fifteen years of participation in the exhibition is a deserved appraisal for a company striving to win the local market. Here is the meeting place with our customers and partners. An innovation in our exposition is the virtual reality system which provides the specifics of work in the operator's office of the operating platform. Special devices allow you to control robots, entertain, learn, etc.
I would like to mention our activity in the social sphere in Azerbaijan; we sponsored the provision of Baku Higher Oil School (BHOS) with camera equipment so that students can enjoy modern management systems from the very beginning of the training.