“Caspian Power” - elektrik enerjisi sənayesinin aparıcı təmsilçiləri ilə unikal görüş yeri
“Caspian Oil&Gas” sərgisi ilə eyni meydançada 31 may - 3 iyun tarixlərində 7-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ Enerji “Caspian Power 2017” sərgisi keçirilir. “Caspian Power 2017” sərgisi Xəzər regionunda enerjidən səmərəli istifadə və bərpa olunan enerji sahəsində yeganə ixtisaslaşdırılmış tədbirdir. “Caspian Power” sərgisi Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən dəstəklənir. Sözügedən sərgi “ITE Group” şirkətinin energetika sahəsi üzrə keçirdiyi tədbirlər portfelinə daxildir və sənaye şirkətləri arasında özünü doğrulmağa müvəffəq olmuşdur.
Bu il “Caspian Power” sərgisində Azərbaycan, Almaniya, Belarus, Qazaxıstan, Rusiya və Türkiyənin energetika sahəsində texnologiya təchiz edən aparıcı şirkət iştirak edir. Sərginin sponsoru qismində “STP” şirkəti çıxış edir. Sərginin ekspozisiyası çərçivəsində su və istilik elektroenergetikası, atom energetikası, eləcə də nəzarət, ölçmə, idarəetmə və avtomatik nizamlama cihazları, habelə sənaye və kommunal-məişət energetikası, enerjiyə qənaət edən texnologiyalar, radio-tezlik kabelləri, sənaye avtomatlaşdırılması üçün kabellər və s. təqdim olunacaq.
“Caspian Power 2017” sərgisi elektrik enerjisi sənayesinin aparıcı təmsilçiləri ilə görüşmək, ən son texnoloji məhsullar və elektroenergetika sahəsinin inkişaf strategiyası ilə bağlı məlumat toplamaq, yeni səmərəli və qarşılıqlı faydalı əlaqələr qurmaq və mövcud əlaqələri genişləndirmək, habelə perspektiv müqavilələr imzalamaq üçün unikal imkan yaradacaq.
TƏŞKİLATÇILAR və TƏRƏFDAŞLAR
Konfrans və Sərgilərin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və onun Böyük Britaniyalı tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər. Bu sərgi layihələri üzərində işə beynəlxalq şirkətləri Azərbaycanda təşkil olunan sərgilərə fəal şəkildə cəlb edən “ITE Group” şirkətinin tərəfdaşlar şəbəkəsi, o cümlədən “ITE London”, “ITE Moscow” (Russiya), “EUF” (Türkiyə), “GIMA” (Almaniya), “ITE China” (Çin), “Caspian Event Management” (BƏƏ), “ITE Poland” və “ITE Malaysia” (Malayziya) şirkətləri cəlb olunublar. “ITE Group” şirkəti beynəlxalq şirkətləri Azərbaycan sərgisində iştiraka fəal surətdə cəlb edirlər. 2017-ci ildə “Iteca Caspian” şirkətinin tərəfdaşları arasında rəsmi səyahət agentliyi “Premier Tour”, “Hyatt Regency” mehmanxanaları (rəsmi otellər) və “AzExpoMontage” (stend quraşdırma üzrə tərəfdaş) şirkəti yer alır.

Caspian Power 2017 - unique opportunity to meet with leading specialists of the electric-power industry
30 may 2017
On the same platform with Caspian Oil&Gas from May 31 to June 3 in Baku Expo Center is held the 7th Caspian International Power and Alternative Energy Exhibition Caspian Power 2017, the only specialised event in the Caspian region in the field of energy efficiency and renewable energy. The Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the State Agency for Alternative and Renewable Energy Resources officially support the exhibition. The exhibition is part of a series of major energy events from the leading exhibition company ITE Group and is a proven brand among industry companies.
This year, Caspian Power will feature leading suppliers of energy technologies from Azerbaijan, Belarus, Germany, Kazakhstan, Russia and Turkey. The exhibition is sponsored by STP Company. The exposition of the exhibition will present hydra and heat to the electric power industry, nuclear power engineering, instruments and means of measurement, control, automatic regulation, industrial and household energy, energy saving technologies, radio frequency cables, cables for industrial automation and much more.
The Caspian Power 2017 exhibition provides a unique opportunity to meet with leading specialists of the electric-power industry, to get information about the latest technological developments and strategies for the development of the electric power industry, and to expand and establish new effective and mutually beneficial contacts, as well as to enter into prospective contracts.
PARTNERS and ORGANISERS
The exhibitions and conference are organised by Iteca Caspian and its partner ITE Group. ITE Group’s network of offices involved in the project includes ITE London, ITE Moscow (Russia), EUF (Turkey), GIMA (Germany), ITE China, Caspian Event Management (UAE), ITE Poland and ITE Malaysia, actively attracting international companies to participate in the Azerbaijani exhibitions. Caspian Oil&Gas has the quality mark of the international exhibition community UFI, the Global Association of the Exhibition Industry. Receiving the UFI Approved Event mark demonstrates the exhibition’s compliance with international standards. Among Iteca Caspian’s 2017 partners are travel agency Premier Tour, the official hotels Hyatt Regency and official stand builder AzExpoMontage.