Caspian Oil & Gas 2018 sərgi və konfransının və Caspian Power 2018 sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
24 may 2018
“Hyatt Regency” mehmanxanasında 24 may saat 15:00-da 25-ci Yubiley Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgi və konfrans, Caspian Oil & Gas 2018 və 8-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ Enerji, Caspian Power 2018 sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi.
Mətbuat konfransında cənab Ibrahim Əhmədov, SOCAR-ın İctimaiyyətlə əlaqələr və tədbirlərin təşkili idarəsinin rəis müavini, cənab Fərid Məmmədov, “Iteca Caspian” şirkətinin icraçı direktoru, cənab Tofiq Kərimov, “Caspian Oil & Gas” və “Caspian Power” sərgilərinin meneceri və xanım Aynurə Nəzərli, Xəzər Neft və Qaz Konfransının meneceri iştirak ediblər.
Mətbuat konfransında 37 media nümüyəndələri iştirak etmişdi. Onların arasında: AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, Real Tv, Space Tv, Azertag, APA, Sputnik, Salamnews, Oilgas.az və s. Mətbuat konfransı əsnasında jurnalistlərə sərginin yenilikləri və statistik göstəricilər haqqında məlumat verildi. Mətbuat konfransı əsnasında jurnalistlərə sərginin iştirakçılar, ənənəvi “Caspian Oil & Gas” konfransının proqramı və sponsorlar barədə ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию выставки и конференции Caspian Oil & Gas 2018 и выставки Caspian Power 2018
24 мая 2018
24 мая в 15:00 отеле Hyatt Regency Baku состоялась официальная пресс-конференция посвященная открытию 25-й Юбилейной Международной Выставки и Конференции Caspian Oil & Gas 2018 и 8-й Каспийской Международной Выставки «Энергетика и Альтернативная Энергия» Caspian Power 2018.
В пресс-конференции участвовали заместитель начальника отдела по связям с общественностью и мероприятиям SOCAR г-н Ибрахим Ахмедов, исполнительный директор Iteca Caspian г-н Фарид Мамедов, менеджер выставок Caspian Oil & Gas и Caspian Power г-н Тофиг Керимов и менеджер конференции Caspian Oil & Gas г-жа Айнура Назарли.
В пресс-конференции приняли участие 37 представителей СМИ, среди которых ТВ и новостные порталы: AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, Real Tv, Space Tv, Azertag, APA, Sputnik, Salamnews, Oilgas.az и другие.  В ходе пресс-конференции журналисты были проинформированы об участниках выставок, программе традиционной конференции Caspian Oil & Gas и спонсорах.