Azərbaycan ən azı yüz il enerji bazarında çox mühüm aktora çevrilir - İlham Əliyev
Energetika sahəsində bu müddət 100 ildir. Yəni, Azərbaycan ən azı yüz il beynəlxalq enerji bazarında əvəzedilməz və çox mühüm aktora çevrilir.
ABC.AZ xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Rossiya 24” telekanalında yayımlanan “Hakimiyyət formulu” verilişində söyləyib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, biz nəqliyyat sahəsində elə infrastruktur yaradırıq ki, o, əsrlər boyu ölkəmizin rifahı naminə işləyəcək.
"Təhsil – o da bir neçə onillik irəlini nəzərdə tutmalıdır. Bunların, eləcə də, kadrların, informasiya texnologiyalarının hazırlanması gələcəyə yatırılan investisiyalardır. BMT-nin Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi Azərbaycan üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir", - deyə Prezident bildirib.

Ильхам Алиев: Как минимум на 100 лет Азербайджан становится очень важным игроком на международном энергетическом рынке
31 января 2022
Как минимум, на 100 лет Азербайджан становится незаменимым и очень важным игроком на международном энергетическом рынке.
Как сообщает ABC.AZ, об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев на передаче «Формула власти», транслируемой 30 января на телеканале "Россия-24".
Глава государства отметил, что в транспортной сфере мы создаем такую инфраструктуру, которая на века будет работать на благо нашей страны.
«И образование - это тоже на десятилетия вперед.
Подготовка кадров, информационных технологий-это инвестиции в будущее. Реализация Целей ООН в области устойчивого развития имеет особое значение для Азербайджана", - сказал президент.