Azərbaycan ən azı yüz il enerji bazarında çox mühüm aktora çevrilir - İlham Əliyev
Energetika sahəsində bu müddət 100 ildir. Yəni, Azərbaycan ən azı yüz il beynəlxalq enerji bazarında əvəzedilməz və çox mühüm aktora çevrilir.
ABC.AZ xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Rossiya 24” telekanalında yayımlanan “Hakimiyyət formulu” verilişində söyləyib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, biz nəqliyyat sahəsində elə infrastruktur yaradırıq ki, o, əsrlər boyu ölkəmizin rifahı naminə işləyəcək.
"Təhsil – o da bir neçə onillik irəlini nəzərdə tutmalıdır. Bunların, eləcə də, kadrların, informasiya texnologiyalarının hazırlanması gələcəyə yatırılan investisiyalardır. BMT-nin Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi Azərbaycan üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir", - deyə Prezident bildirib.

Ilham Aliyev: Azerbaijan becomes very important actor in international energy market for at least 100 years
31 january 2022
Azerbaijan is becoming an irreplaceable and very important actor in the international energy market for at least a hundred years.
ABC.AZ reports that Azerbaijani President Ilham Aliyev stated about this in program “Formula of Power” broadcast by TV channel Rossiya 24 on 30 January.
The head of state stressed that “we are creating an infrastructure in the field of transport that will work for the welfare of our country for centuries”.
“Education – it should also be planned for several decades ahead. Of course, training of personnel, information technologies are investments in the future. The implementation of the UN Sustainable Development Goals is of special importance for Azerbaijan,” the country’s leader said.