8-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ Enerji Sərgisi
29 may - 1 iyun tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionun enerji səmərəliliyi və bərpa olunan enerji sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbiri olan 8-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ enerji “Caspian Power 2018” sərgisi keçiriləcək. Sözügedən sərgi “ITE Group” şirkətinin energetika sahəsi üzrə keçirdiyi tədbirlər portfelinə daxildir və sənaye şirkətləri arasında özünü doğrulmağa müvəffəq olmuşdur. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və onun tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.
Ənənəvi olaraq, “Caspian Power” sərgisi Xəzəryanı regionun neft-qaz sənayesi üzrə nəhəng tədbiri olan Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz, “Caspian Oil&Gas” sərgisi ilə eyni platformada keçiriləcək. Sərginin aktuallığı Azərbaycanda yeni elektrik stansiyaları və hibrid elektrik stansiyalarının fəaliyyətə başlaması, eləcə də külək turbinləri və günəş batareyalarının quraşdırılması ilə şərtləndirilir. “Caspian Power” sərgisi Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən dəstəklənir.
Sərginin iştirakçıları arasında Azərbaycan, Belarus, Türkiyə və digər ölkələrin energetika texnologiyaları üzrə aparıcı təchizatçı şirkətləri var. Sərginin ekspozisiyası çərçivəsində su və istilik elektroenergetikası, atom energetikası, eləcə də nəzarət, ölçmə, idarəetmə və avtomatik nizamlama cihazları, habelə sənaye və kommunal-məişət energetikası, enerjiyə qənaət edən texnologiyalar, radio-tezlik kabelləri, sənaye avtomatlaşdırılması üçün kabellər və s. təqdim olunacaq.
“Caspian Power 2018” sərgisi elektrik enerjisi sənayesinin aparıcı təmsilçiləri ilə görüşmək, ən son texnoloji məhsullar və elektroenergetika sahəsinin inkişaf strategiyası ilə bağlı məlumat toplamaq, yeni səmərəli və qarşılıqlı faydalı əlaqələr qurmaq və mövcud əlaqələri genişləndirmək, habelə perspektiv müqavilələr imzalamaq üçün unikal imkan yaradacaq.

8-я Каспийская Международная Выставка «Энергетика и Альтернативна Энергетика»
29 мая - 1 июня в Баку Экспо Центре пройдет единственное специализированное событие в Каспийском регионе в сфере энергоэффективности и возобновляемой энергетики, 8-я Каспийская Международная Выставка «Энергетика и Альтернативная Энергия» Caspian Power 2018. Выставка входит в серию ведущих событий по энергетике компании ITE Group и является зарекомендовавшим себя брендом среди отраслевых компаний.
Традиционно, выставка Caspian Power пройдёт на одной площадке с крупнейшим мероприятием Прикаспийского региона в нефтегазовой области Международной Выставкой «Нефть и Газ Каспия» Caspian Oil & Gas. Актуальность проведения выставки обуславливает функционирование в Азербайджане электростанций, гибридных электростанций, установление ветряных турбин и солнечных батарей. Официальную поддержку выставке оказывает Министерство Энергетики Азербайджанской Республики и Государственное Агентство по Альтернативным и Возобновляемым Энергетическим Ресурсам. Организаторами выставки является компания Iteca Caspian и ее партнер ITE Group. В этом году в выставке Caspian Power принимают участие ведущие компании-поставщики технологий в сфере энергетики из Азербайджана, Польши, России, Турции. Экспоненты на выставке продемонстрируют оборудование и услуги в следующих секторах:  гидро и тепло электроэнергетика, атомная энергетика, приборы и средства измерения, контроля, управления и автоматического регулирования, промышленная и коммунально-бытовая энергетика, энергосберегающие технологии, радиочастотные кабели, кабели для промышленной автоматизации и многое другое.
Выставка Caspian Power 2018 предоставляет уникальную возможность встретиться с ведущими представителями электроэнергетической промышленности, получить информацию о новейших технологических разработках и стратегиях развития электроэнергетики, а также расширить и установить новые эффективные и взаимовыгодные контакты, а также заключить перспективные контракты.