Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib
24 may tarixində Xəzər regionunun ən nüfuzlu enerji tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin mətbuat katibi Cahid Mikayılov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) mətbuat katibi Orxan Hüseynov, “Iteca Caspian” şirkətinin satış üzrə direktoru Orxan Əhmədov, “Iteca Caspian” şirkətinin layihə rəhbəri Aynurə Nəzərli, “Iteca Caspian” şirkətinin layihə meneceri Nailə Əliyeva iştirak edib.
Mətbuat konfransında kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri və sərgilərin təşkilat komitəsinin üzvləri də iştirak edib.
31 may-3 iyun tarixlərində Bakı şəhəri üç mötəbər tədbiri bir ad altında birləşdirən Bakı Enerji Həftəsinə ev sahibliyi edəcək. Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi “Caspian Oil&Gas”, 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi “Caspian Power” və 28-ci Bakı Enerji Forumu keçiriləcək. “Caspian Oil&Gas” və “Caspian Power” sərgiləri Bakı Ekspo Mərkəzində, Bakı Enerji Forumu isə ekoloji konseptdə inşa edilmiş Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək.
Bakı Enerji Həftəsinə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) rəsmi dəstək göstərir.
Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçiriləcək tədbirlərdə 37 ölkədən 326 şirkət iştirakını təsdiq etmişdir. Tədbirdə təmsil olunacaq ölkələr Azərbaycanla yanaşı, Amerika Birləşmiş Ştatları, Almaniya, Avrstriya, Belarus, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Çin, Əlcəzair, Filippin, Finlandiya, Fransa, Gürcüstan, İspaniya, İsrail, İsveç, İsveçrə, İtaliya, Kanada, Küveyt, Qazaxıstan, Macarıstan, Monako, Niderland, Norveç, Özbəkistan, Rumıniya, Rusiya Federasiyası, Serbiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Sinqapur, Tayland, Türkiyə, Vyetnam və Yaponiyadır.
Bakı Enerji Həftəsinin nüfuzunu və yüksək statusunu onun sponsorlarının genişlənən tərkibi də təsdiqləyir. Baş sponsoru SOCAR olan Bakı Enerji Həftəsinin sponsorları: Abu Dhabi Port, ACWA Power, Ansaldo Energia, AZEL SYSTEMS, Azeri M-I Drilling Fluids, AZFEN, Baku Steel Company, bp, Caspian Drilling Company, Caspian Marine Services, Equinor, EP Absheron, Intertek, Global Energy Azerbaijan, GL, Inpex, KOLIN Construction, MASDAR, Tekfen, Total Energies, Turkish Petroleum, Uniper, Ural Steel şirkətləridir. Bakı Enerji Forumunun intellektual tərəfdaşı qismində Boston Consulting Group çıxış edir. BMW brendini təmsil edən Improtex Motors şirkəti isə forumda yeni elektrik avtomobil modelini təqdim edəcək.
Tədbirin təşkilatçısı Iteca Caspian, Caspian Event Oraganisers şirkətləri və onların beynəlxalq tərəfdaşları - ICA Events, CEM FZ LLC şirkətləridir.

A press conference of the Baku Energy Week was held
A press conference of the 16th Baku Energy Week, the most prestigious energy event of the Caspian region, was held in Baku on May 24.
The event was attended by press secretary of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan Jahid Mikayilov, press secretary of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR) Orkhan Huseynov, sales director of "Iteca Caspian" company Orkhan Ahmadov, project manager of "Iteca Caspian" company Aynura Nazarli, and project manager of "Iteca Caspian" company Naila Aliyeva.
Representatives of the mass media and members of the organizing committee of the exhibitions were also present at the press conference.
Between 31 May and 3 June, Azerbaijan is hosting Baku Energy Week, combining three prestigious events under one name. The 28th International Caspian Oil&Gas Exhibition (Caspian Oil & Gas), the 11th Caspian International Power and Green Energy Exhibition (Caspian Power), and the 28th Baku Energy Forum will be held in the framework of the Baku Energy Week.
Some 326 companies from 37 countries have confirmed their participation in the events of Baku Energy Week. In addition to Azerbaijan, the United States, Germany, Austria, Belarus, the United Arab Emirates, Bulgaria, the United Kingdom, China, Algeria, the Philippines, Finland, France, Georgia, Spain, Israel, Japan, Sweden, Switzerland, Italy, Canada, Kuwait, Kazakhstan, Hungary, Monaco, the Netherlands, Norway, Uzbekistan, Romania, the Russian Federation, Serbia, Saudi Arabia, Singapore, Thailand, Turkey, and Vietnam will be represented at the event. Caspian Oil & Gas and Caspian Power are taking place at the Baku Expo Center, while the Baku Energy Forum is hosted by the Baku Convention Center, built in an ecological concept.
The reputation and high status of Baku Energy Week are also confirmed by the expanding list of sponsors. With SOCAR as the main sponsor of Baku Energy Week, the event is supported by sponsors such as Abu Dhabi Port, ACWA Power, Ansaldo Energia, AZEL SYSTEMS, Azeri M-I Drilling Fluids, AZFEN, Baku Steel Company, bp, Caspian Drilling Company, Caspian Marine Services, Equinor, EP Absheron, Intertek, Global Energy Azerbaijan, GL, Inpex, KOLIN Construction, MASDAR, Tekfen, Total Energies, Turkish Petroleum, Uniper, and Ural Steel. Boston Consulting Group is an intellectual partner of the Baku Energy Forum. Representing the BMW brand, Improtex Motors will present a new electric car model at the forum.
The event is organized by Iteca Caspian and Caspian Event Organisers with ICA Events and CEM FZ LLC as their international partners.