“Uzun illərdir ki, azərbaycanlı müştərilərlə əməkdaşlıq edirik”
Şirkətimiz 1956-cı ildən elektrik avadanlıqlarının ən böyük istehsalçılarından biridir. Bu illər ərzində zavod bütün postsovet məkanında yağla çalışan transformatorların, quru transformatorların və yarımstansiyaların əsas istehsalçısı kimi zəngin təcrübə qazanıb və ənənələr formalaşdırıb.
Biz məhsulların texniki xüsusiyyətlərini və konstruksiyalarını daim təkmilləşdiririk. Tədqiqat və sınaq laboratoriyaları məhsulların lazımi sınaqdan keçirilməsinə imkan verən avadanlıqlarla təchiz edilib. Azərbaycanda biz əsasən yerli bazarda ən çox tələbat olan yağla çalışan transformatorlar və quru transformatorlar təklif edirik.
Biz uzun illərdir ki, “Caspian Power” sərgisində iştirak edirik. Əsas məqsədimiz bir daha özümüzdən söz etdirmək, imicimizi vurğulamaq, həmçinin dostlarımız və müştərilərimizlə görüşməkdir. Onların çoxu ilə illərdir tanışıq. Eyni zamanda, yeni tanışlar qazanmaq, stenddə insanlara məhsullarımızı nümayiş etdirmək və xidmətlərimiz haqqında məlumat vermək istərdim. Uzun müddətdir ki, Azərbaycanın tikinti-quraşdırma kompleksində fəaliyyət göstərən çoxlu sayda şirkətlə əməkdaşlıq edirik. Onlar fəaliyyətlərində bizim məhsullardan bilavasitə istifadə edir.
Fikrimcə, əvvəllər biz sərgi fəaliyyəti ilə yeni məşğul olanda effekt daha böyük idi. Texnologiyaların və rəqəmsal dünyanın hazırki inkişafını nəzərə alaraq, canlı ünsiyyət tədricən azalır. Təbii ki, bunun baş verməməsini istərdim. Axı canlı fikir və təcrübə mübadiləsi daha effektivdir. Enerji kimi mühafizəkar sahə insan amili, şəxsi görüşlər və danışıqlar tələb edir. Təbii ki, gələn il də bu sərgidə iştirak etməyi planlaşdırırıq.

Много лет мы сотрудничаем с азербайджанскими клиентами
Наше предприятие с 1956 года является одним из крупнейших производителей электротехнического оборудования. За эти годы завод накопил богатейшие опыт и традиции, являясь крупным производителей масляных трансформаторов, сухих трансформаторов и подстанций во всем постсоветском пространстве.
У нас ведется постоянное совершенствование технических характеристик и конструкций изделий. Исследовательские и испытательные лаборатории оснащены оборудованием, позволяющим проводить необходимые испытания продукции. В Азербайджане мы предлагаем, в основном, масляные и сухие трансформаторы, которые пользуются наибольшим спросом на местном рынке.
На выставке Caspian Power мы участвуем много лет. Наша главная цель – ещё раз заявить о себе, подчеркнуть свой имидж, а также встретиться с нашими друзьями, клиентами. Многих из них мы знаем уже давно. В то же время, хотелось бы завести новые знакомства, продемонстрировать людям продукцию на стенде и проинформировать о наших услугах. Мы долгое время сотрудничаем с большим количеством компаний строительно-монтажного комплекса Азербайджана. Они непосредственно используют нашу продукцию в своей работе.
По моему мнению, раньше, когда мы только начинали заниматься выставочной деятельностью, эффекта было больше. Сейчас, учитывая развитие технологий и цифрового мира, живой контакт постепенно спадает. Хотелось бы, конечно, чтобы этого не произошло. Ведь обмен мнениями и опытом вживую куда более эффективен. Энергетика, как консервативная отрасль, требует человеческого фактора, личных встреч и переговоров. Безусловно, планируем участвовать также и в следующем году.