Sərginin peşəkar səviyyəsinin ildən-ilə artdığını müşahidə edirəm
Mən Almaniyanın enerji və neft-qaz sektoru üçün bağlayıcı armaturların istehsalı və satışı üzrə ixtisaslaşan "Biray" şirkətini təmsil edirəm. Azərbaycanla artıq 15 ildir ki, sıx əməkdaşlıq edirik. Burada çoxsaylı tərəfdaşlarımız var, onların arasında SOCAR, Baku Steel Company, Baku Shipyard kimi böyük adları xüsusilə qeyd edə bilərəm.
Azərbaycanda uzunmüddətli fəaliyyətimiz müəyyən ənənələrin formalaşmasına səbəb olub. Belə ki, biz hər zaman sərgi platformasından sahədəki yeni tendensiyaları, istiqamətləri və texnologiyaları öyrənmək, tərəfdaşlarla görüşmək və yenilərini tapmaq, bazarın rəqabət xəritəsi barədə məlumat toplamaq üçün istifadə edirik. Bu ilki sərgidə digər şirkətlərlə yanaşı, duzsuzlaşdırma texnologiyası ilə məşğul olan bir şirkətlə əhəmiyyətli görüş keçirdim. Bizim bağlayıcı armaturlar bu cür zavodlarda da tətbiq olunduğundan, bu görüşdən müsbət nəticələr gözləyirəm.
Mən "Caspian Power" sərgisinin daimi ziyarətçisiyəm və hər il bu tədbirin peşəkarlıq səviyyəsinin istər iştirak edən şirkətlərin təmsilçiliyi baxımından, istərsə də onların təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərin keyfiyyətinə görə artdığını görürəm. Fikrimizcə, müxtəlif ölkə və regionlardan olan şirkətlərin sərgidə geniş iştirakı Azərbaycanın bütün iqtisadi sahələrinin inkişafı üçün son dərəcə faydalıdır.
Bu il qeyd olunan sərginin 30 illik yubileyi bir daha sübut edir ki, o, hər zaman bu sahənin mühüm hərəkətverici qüvvəsi, peşəkarların görüş yeri və sənayenin ən son yenilikləri ilə texnologiyalarının nümayişi üçün ideal platforma olmuşdur. Bütün bunlar həm Bakı şəhərinə, həm Azərbaycan dövlətinə, həm də bütövlükdə regiona xidmət edir. Uğurlar və firavanlıq arzulayıram!

Regional Director, Biray
I represent the German company Biray, which specializes in the production and sale of shut-off valves, including those used in the energy and oil and gas sectors. We’ve been closely cooperating with Azerbaijan for over 15 years. Among our key partners here are major players such as SOCAR, Baku Steel Company, and Baku Shipyard.
Our long-term presence in the Azerbaijani market has shaped its own traditions. One of them is consistently using the exhibition platform to explore new trends, directions, and technologies in the industry, meet with existing partners, seek new ones, and gather insights into the competitive landscape. At this year’s exhibition, in addition to meetings with various companies, I had an important discussion with a firm specializing in the water desalination field where our shut-off valves are also applied. I’m optimistic about the potential results of this meeting.
As a regular visitor to Caspian Power, I can confidently say that I witness the exhibition’s professional development year after year in terms of company representation and the quality of products and services on display. I believe the broad participation of companies from different countries and regions significantly benefits Azerbaijan by fostering growth across all sectors of its economy.
This year’s 30th anniversary of the exhibition clearly demonstrates its enduring role as a key driver in the industry hub for professional exchange and a showcase of the latest innovations and technologies. It all contributes to the success of Baku, the Republic of Azerbaijan, and the region. I wish you continued success and prosperity!