Sərgi çərçivəsində şəbəkələşmə görüşləri məhsuldar keçir
Aggreko enerji xidmətlərinin həlli təminatçısıdır. Müştərimizlə CAPEX modelindən fərqli olaraq OPEX modelində enerji keçidinə kömək etmək üçün işləyirik. Beləliklə, avadanlıq almaq əvəzinə, bizim təmin etdiyimiz həll müvəqqəti xarakter daşıyır. Beləliklə, bir şirkət enerji ilə bağlı problemlə üzləşdikdə və ya enerji kəsildikdə, problemi həll etmək üçün biz öz avadanlığımızdan və mühəndis komandamızdan və mühəndislik bacarıqlarımızdan istifadə edərək tez bir zamanda həyata keçirilə bilən və daha sonra aradan qaldırıla bilən müvəqqəti bir həll yolu tətbiq edirik. Bu, mövsümi problem və ya təchizat zəncirində olan çatışmazlıq ola bilər. Beləliklə, Aggreko-nun qlobal miqyasda həyata keçirdiyi fəaliyyət bundan ibarətdir.
Əsas məhsul xəttimiz müvəqqəti enerjidir. Bunlar dizel generatorları, qaz mühərrikləri, enerji saxlama batareyaları və ya müvəqqəti enerji üçün günəş, bioyanacaq və digər yanacaqlara əsaslanan davamlı həllər ola bilər.
Bu tədbirdə iştirak etməklə biz bütün dünyada əməkdaşlıq etdiyimiz müştərilərlə təmasları bərpa etmək məqsədimizə nail olmuşuq və Azərbaycan və bütövlükdə Xəzər regionu ilə də yerli səviyyədə işləmək istəyirik. Bu əla sərgi idi. Bir çox insanla tanış olmağı və münasibətləri bərpa etməyi bacardıq, buna görə çox şadıq. Ümid edirik ki, bunun sayəsində Azərbaycanda biznesimizi inkişaf etdirə biləcəyik. Əsasən, söhbət etdiyimiz ziyarətçilər maraqlı şirkətlərdən, əlbəttə ki, işləyə biləcəyimiz şirkətlərdən ibarət idi və bunlar yüksək səviyyəli nümayəndələr idi, buna görə hər şey əla keçdi. Tədbirin həcmi ilə bağlı onu deyə bilərəm ki, kifayət qədər sayda insan toplaşmışdı ki, tanışlıqlar etmək mümkün olsun; həddindən artıq böyük deyildi ki çaş-baş olasan, amma lazımi sayda şirkəti bir araya gətirə bilmişdi. Dünən çox məşğul və məhsuldar bir gün idi: bir çox insanla tanış olduq və yuxarı mərtəbədə təşkil edilən B2B görüşləri çox xoş oldu. Əsas lazımi insanlarla bir-birinin ardınca səhər görüşmək çox gözəl bir yanaşmadır, bu çox məhsuldar ola bilər.

Встречи для налаживания связей на выставке продуктивны
Aggreko – поставщик решений для энергетических услуг. Мы работаем с нашим клиентом, чтобы помочь ему с энергетическим переходом к модели OPEX, уходя от модели CAPEX. Так, вместо приобретения оборудования мы поставляем его на временной основе. Поэтому, когда компания сталкивается с трудностью или сбоем в энергоснабжении, мы применяем своё оборудование, которым сами и же владеем, плюс нашу инженерную команду и инженерные навыки, чтобы составить временное решение, которое можно быстро реализовать для решения возникшей проблемы, после чего – когда вопрос уже решён – это оборудование можно демонтировать и увезти. Речь может идти о сезонных затруднениях или сбое в цепочке поставок. Вот то, чем Aggreko занимается на глобальном уровне.
Временное энергопитание является нашим основным продуктом: дизельные генераторы или газовые моторы в форме батарей, или устойчивые решения, заточенные на солнечную энергию, биотопливо и иные формы топлива для выработки временного питания.
Участвуя в этом мероприятии, мы достигли нашей цели встречи с клиентами, с которыми мы работаем в мировом масштабе, а также мы хотим работать с Азербайджаном на локальном уровне и, если брать шире, по Каспийскому региону. Выставка оказалась отличной. Нам удалось встретиться с очень многими людьми и освежить связи. Так что, мы довольны. Надеемся, что теперь мы перейдём к налаживанию и росту бизнеса в Азербайджане. Посетители, с которыми мы беседовали, главным образом были из интересных нам компаний, тех, с которыми мы определённо можем поработать, и речь идёт о делегатах крупного калибра, так что, было очень хорошо. Речь о мероприятии хорошего масштаба, на котором ты получаешь хороший микс людей, и оно не слишком большое, не такое, чтобы ты мог потеряться в нём, но, с другой стороны, оно достаточно крупное, чтобы быть полноценной выборкой компаний. Вчерашний день был очень нагруженным и плодотворным: мы встретились с большим количеством людей, а также организованные встречи формата B2B были очень ценными. Это хороший способ знакомиться с ключевыми лицами, одним за другим, и может оказаться весьма продуктивным с утра пораньше.