Sərgi çərçivəsində şəbəkələşmə görüşləri məhsuldar keçir
Aggreko enerji xidmətlərinin həlli təminatçısıdır. Müştərimizlə CAPEX modelindən fərqli olaraq OPEX modelində enerji keçidinə kömək etmək üçün işləyirik. Beləliklə, avadanlıq almaq əvəzinə, bizim təmin etdiyimiz həll müvəqqəti xarakter daşıyır. Beləliklə, bir şirkət enerji ilə bağlı problemlə üzləşdikdə və ya enerji kəsildikdə, problemi həll etmək üçün biz öz avadanlığımızdan və mühəndis komandamızdan və mühəndislik bacarıqlarımızdan istifadə edərək tez bir zamanda həyata keçirilə bilən və daha sonra aradan qaldırıla bilən müvəqqəti bir həll yolu tətbiq edirik. Bu, mövsümi problem və ya təchizat zəncirində olan çatışmazlıq ola bilər. Beləliklə, Aggreko-nun qlobal miqyasda həyata keçirdiyi fəaliyyət bundan ibarətdir.
Əsas məhsul xəttimiz müvəqqəti enerjidir. Bunlar dizel generatorları, qaz mühərrikləri, enerji saxlama batareyaları və ya müvəqqəti enerji üçün günəş, bioyanacaq və digər yanacaqlara əsaslanan davamlı həllər ola bilər.
Bu tədbirdə iştirak etməklə biz bütün dünyada əməkdaşlıq etdiyimiz müştərilərlə təmasları bərpa etmək məqsədimizə nail olmuşuq və Azərbaycan və bütövlükdə Xəzər regionu ilə də yerli səviyyədə işləmək istəyirik. Bu əla sərgi idi. Bir çox insanla tanış olmağı və münasibətləri bərpa etməyi bacardıq, buna görə çox şadıq. Ümid edirik ki, bunun sayəsində Azərbaycanda biznesimizi inkişaf etdirə biləcəyik. Əsasən, söhbət etdiyimiz ziyarətçilər maraqlı şirkətlərdən, əlbəttə ki, işləyə biləcəyimiz şirkətlərdən ibarət idi və bunlar yüksək səviyyəli nümayəndələr idi, buna görə hər şey əla keçdi. Tədbirin həcmi ilə bağlı onu deyə bilərəm ki, kifayət qədər sayda insan toplaşmışdı ki, tanışlıqlar etmək mümkün olsun; həddindən artıq böyük deyildi ki çaş-baş olasan, amma lazımi sayda şirkəti bir araya gətirə bilmişdi. Dünən çox məşğul və məhsuldar bir gün idi: bir çox insanla tanış olduq və yuxarı mərtəbədə təşkil edilən B2B görüşləri çox xoş oldu. Əsas lazımi insanlarla bir-birinin ardınca səhər görüşmək çox gözəl bir yanaşmadır, bu çox məhsuldar ola bilər.

Networking meetings within the exhibition are productive
Aggreko is an energy services solution provider. We work with our customer to help with their energy transition on an OPEX model as opposed to a CAPEX model. So, instead of purchasing equipment, what we provide is on a temporary basis. So, when a company has a challenge or an interruption of energy, we would use our equipment that we own plus our engineering team and our engineering skills to design a temporary solution that could be implemented quickly to solve the problem and then it can be removed once the issue is passed. It could be a seasonal challenge or a lack of supply chain. So, that’s what Aggreko does globally.
Our main product line is temporary power. So, that would be from diesel driven generators or gas engines or energy storage in the form of batteries, or sustainable solutions around solar, biofuels, and other forms of fuels to generate temporary energy.
By participating at this event, we have reached our goal of reconnecting with the clients whom we work with globally, and we also want to work on local level with Azerbaijan and wider Caspian region. It’s been a great exhibition. We have managed to meet a lot of people and reconnect, so, we are very happy. And from this we hope we will be out to build business up in Azerbaijan. Mainly, the visitors we have spoken to have been from companies of interest, companies that we can certainly work with, and it has been a high-level caliber of delegates, so, it has been great. It’s a nice size event where you’ve got a good mix of people and it is not too large that you can get lost in the event, but it is also big enough to be a meaningful collection of companies. Yesterday was a very busy and productive day: we met a lot of people and the networking B2B meetings that were arranged upstairs were very nice. That’s a nice way of meeting key people one after another may be very productive in the morning.