Infypower şirkətinin Azərbaycanın elektromobil bazarına ilk addımı
Infypower 2014-cü ildə elektronika sahəsində 20 ildən artıq təcrübəyə malik mühəndislər komandası tərəfindən təsis edilmiş şirkətdir. On ildən çoxdur fəaliyyət göstərən Infypower ilkin olaraq enerji modullarının təchizatı ilə məşğul olub, zamanla fəaliyyət sahəsini genişləndirərək enerji yığma sistemləri və şarj qurğuları kimi məhsullar təqdim etməyə başlayıb. Bu gün şirkət yalnız Çində deyil, Almaniya, ABŞ və Vyetnam kimi ölkələrdə də istehsal müəssisələrinə sahib beynəlxalq bir marka kimi fəaliyyət göstərir.
Bu il Infypower ilk dəfə olaraq Azərbaycanda keçirilən sərgidə iştirak edir. Tədbirin əhəmiyyəti isə onun 30 illik yubileyinə təsadüf etməsidir. Infypower bu sərgini Azərbaycan bazarına daxil olmaq və yeni əməkdaşlıqlar qurmaq baxımından böyük fürsət kimi qiymətləndirir. Şirkət burada potensial biznes tərəfdaşları ilə tanış olmaq niyyətindədir və xüsusilə ölkədə inkişaf edən elektromobil sahəsinə maraq göstərir.
Sərgidə Infypower, ictimai istifadəyə uyğun elektromobil şarj stansiyalarının qurulmasında dəstək göstərə biləcək etibarlı yerli tərəfdaşlar axtarır. Şirkət hesab edir ki, elektromobil şarj avadanlıqları bazarı böyük inkişaf potensialına malikdir və davamlı enerji həllərinə artan tələbatı qarşılamaq üçün yerli şirkətlərlə əməkdaşlıq etməyə böyük maraq göstərir.

Первый шаг Infipower на азербайджанском рынке электромобилей
Компания Infypower была основана в 2014 году командой инженеров с более чем 20-летним опытом в области электроники. За более чем десятилетнюю историю своего развития компания прошла путь от поставщика силовых модулей до производителя широкого спектра решений — от зарядных устройств до систем накопления энергии на базе аккумуляторов. Сегодня Infypower — это международный бренд с собственными производственными мощностями не только в Китае, но и в таких странах, как Германия, США и Вьетнам.
В этом году Infypower впервые принимает участие в выставке в Азербайджане, которая имеет особое значение, поскольку приурочена к 30-летнему юбилею этого знакового отраслевого события. Компания рассматривает участие как отличную возможность для выхода на азербайджанский рынок и установления новых деловых связей. Особый интерес представляет быстро развивающийся сектор электромобилей.
На выставке Infypower рассчитывает найти надёжных местных партнёров для реализации проектов по созданию общественных зарядных станций для электромобилей. В компании убеждены, что рынок зарядных устройств обладает большим потенциалом роста, и с энтузиазмом настроены на сотрудничество с азербайджанскими компаниями для удовлетворения растущего спроса на устойчивые и инновационные решения в области зарядки EV.