Hədəfimiz ən yaxşı tikinti və mühəndislik şirkəti olmaqdır
Enerji sektorunda Cənubi Qafqazın ən böyük tikinti, layihələndirmə və mühəndislik şirkəti olan “AZENCO” ASC əvvəlki illərlə müqayisədə daha güclü və dəyərli bir şirkətə çevrilmişdir. Hədəfimiz mövcud olduğumuz və əməkdaşlıq etdiyimiz regionlarda – Azərbaycanda, Türkiyədə, Gürcüstanda, Ukraynada, Özbəkistanda, Qırğızıstanda və Avropa ölkələrində - ən yaxşı tikinti və mühəndislik şirkəti olmaqdır.
“AZENCO” ASC su və istilik elektrik stansiyaları, yüksək gərginlikli elektrik verilişi xətləri, elektrik enerjisinin paylanması sisteminin tikintisi və inkişafı, energetika sahəsində "Layihələndirmə, tikinti və satınalma" müqavilələrini həyata keçirən enerji tikinti şirkətidir. Bundan əlavə, şirkət elektrik stansiyaları,yarımstansiya və elektrik verilişi xətlərinin bərpası üzrə müvafiq xidmətlər də təklif edir. “Baku Energy Week” çərçivəsində keçirilən “Caspian Power” sərgisində şirkətimiz bütün bu geniş imkanlarımızı sərgi ziyarətçilərinə, yerli və xarici mütəxəssislərə təqdim edəcək.
Orta və uzunmüddətli perspektivdə, güclü liderliyi, böyük təcrübəsi və səmərəli biznes modeli ilə “AZENCO” ASC sürətlə inkişaf edən dünyada fəaliyyət göstərən ən böyük tikinti və mühəndislik şirkətlərindən biri kimi biznesini uğurla inkişaf etdirmək və genişləndirməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur. Hesab edirəm ki, şirkətimizin inkişafında mühüm addımlardan biri “Caspian Power” kimi beynəlxalq sərgilərdə iştirakdır. Sərgi bizim üçün potensialımızı geniş ictimaiyyətə nümayiş etdirmək, daxili və beynəlxalq bazarlarda əməkdaşlığı qurmaq və genişləndirmək üçün imkanlar açır.

Наша цель-стать лучшей строительной и инжиниринговой компанией
ОАО «AZENCO», крупнейшая строительная, проектная и инжиниринговая компания Южного Кавказа в энергетическом секторе, стала более мощной и ценной компанией по сравнению с предыдущими годами. Наша цель – стать лучшей строительной и инжиниринговой компанией в регионах где мы присутствуем и с которыми мы сотрудничаем - в Азербайджане, Турции, Грузии, Украине, Узбекистане, Кыргызстане и странах Европы.
ОАО «AZENCO» - энергетическая строительная компания, осуществляющая строительство водо-и тепловых электростанций, высоковольтных линий электропередачи, строительство и развитие системы распределения электроэнергии, договоры по «проектированию, строительству и закупкам» в сфере энергетики. Кроме того, компания также предлагает соответствующие услуги по восстановлению электростанций, подстанций и линий электропередачи. На выставке «Caspian Power», проводимой при Бакинской Энергетической Неделе, наша компания представит все эти широкие возможности посетителям выставки, отечественным и зарубежным специалистам.
В среднесрочной и долгосрочной перспективе, обладая сильным лидерством, большим опытом и эффективной бизнес-моделью, ОАО «AZENCO» ставит перед собой цель успешно развивать и расширять свой бизнес как одна из крупнейших строительных и инжиниринговых компаний, работающих в быстро развивающемся мире. Считаю, что одним из важных шагов в развитии нашей компании является участие в международных выставках, таких как «Caspian Power». Выставка открывает для нас возможности продемонстрировать наш потенциал широкой публике, наладить и расширить сотрудничество на внутреннем и международном рынках.