Günəş panellərinin ən iri istehsalçısı
Şirkətimiz dünyada ən qabaqcıl enerji texnologiyası istehsalçılarından biridir və rahatlıqla deyə bilərik ki, biz günəş panellərinin ən iri istehsalçısıyıq. Mərkəz ofisimiz Çində yerləşir və dünyanın müxtəlif ölkələrində nümayəndəliklərimiz və layihələrimiz mövcuddur. Azərbaycanda fəaliyyətimizə təxminən iki il əvvəl başlamışıq, ondan əvvəl isə məhsullarımızı distribyutorlar vasitəsilə təqdim edirdik. Hazırda ölkədə rəsmi distribyutorlarımız fəaliyyət göstərir və bu il sərgidə iştirak etmək qərarını verdik. Məqsədimiz regionda biznesimizi genişləndirmək və böyük şirkətlərlə əməkdaşlıq qurmaqdır. Artıq Masdar layihəsində iştirak etmişik və həmin layihədə Longi panelləri uğurla tətbiq olunub. Bu, Azərbaycandakı fəaliyyətimizin uğurlu nümunəsidir.
Azərbaycanda keçirilən sərgidə biz əvvəlki illərdə də ziyarətçi kimi bir neçə dəfə iştirak etmişik. Bu il isə artıq öz stendimizi qurmağa qərar verdik. Bu bizim üçün yeni nəsil X10 və Hi-MO 7 panellərimizi təqdim etmək baxımından mühüm fürsətdir. Bu panellər dünyada ən yüksək məhsuldarlığa malik sistemlərdən hesab olunur – onların effektivliyi 24,8%-ə çatır və bu göstərici bizə bazarda liderlik mövqeyi qazandırır. “Energetika və Yaşıl Enerji” sərgisinin sənaye üzrə regionda ən böyük tədbirlərdən biri olduğunu görürük, bu platforma dövlət rəhbərliyi səviyyəsində də diqqət mərkəzindədir. Belə bir sərgidə iştirak bizə aparıcı şirkət və tərəfdaşlarla əlaqələr qurmaq, müştəri bazamızı genişləndirmək və yaşıl enerji sahəsində mövqeyimizi möhkəmləndirmək üçün əlavə imkanlar yaradır.
Gələcəkdə yaşıl enerji sahəsində fəaliyyət göstərən daha çox şirkətin bu cür tədbirlərdə iştirak etməsini arzulayırıq. Azərbaycanda artıq BP kimi enerji layihələri ilə məşğul olan iri şirkətlər mövcuddur, lakin günəş və külək enerjisi sahəsində hələ ki, çox sayda iştirakçı yoxdur.Biz hesab edirik ki, bu sahədə fəaliyyət göstərən şirkətlərin artması sektorun daha sürətli inkişafına səbəb olacaq və daha yüksək nəticələrin əldə olunmasına kömək edəcək. Biz bu təşəbbüsü dəstəkləməyə və Azərbaycanda yaşıl enerjinin inkişafında fəal iştirak etməyə hazırıq, yeni layihələrin həyata keçirilməsi üçün məhsullarımızı və texnologiyalarımızı təqdim edirik.

The Largest Solar Panel Manufacturer
Our company is recognized as one of the most advanced in the world, and it’s fair to say we are the largest manufacturer of solar panels globally. Headquartered in China, we have offices and projects across various regions of the world. In Azerbaijan, we launched our operations about two years ago; prior to that, we operated through distributors. Today, we have official distribution partners in the country, and this year we made the strategic decision to participate in the exhibition in order to establish connections with major companies and further expand our presence in the region. We were previously involved in the Masdar project, where Longi panels were used, and it became a successful example of our contribution to the Azerbaijani market.
We are now witnessing the rapid advancement of the green energy sector in Azerbaijan, including among private enterprises and individual consumers, which opens up tremendous opportunities for future growth.
This is not our first time attending the exhibition in Azerbaijan — we have visited the event several times in the past. However, this year, we decided to set up our own booth. It’s an excellent platform for us to showcase our latest innovations, including the new X10 and Hi-MO 7 solar panels, which are among the most efficient in the world. With an efficiency rate of up to 24.8%, our panels help maintain our leading position in the market.
We view the “Energy and Green Energy” exhibition as one of the most prominent events in the sector, attracting attention even at the highest levels of government. Participating in such a platform gives us the opportunity to engage with top-tier companies and potential partners, broaden our customer network, and reinforce our standing in the renewable energy industry.
Looking ahead, we hope to see an even greater number of green energy companies joining events like this. While Azerbaijan already has major players in the energy sector, such as BP, the solar and wind energy markets are still relatively underrepresented. We believe that increased participation from companies in these areas will accelerate the development of the industry and lead to even greater accomplishments.
Longi is fully committed to supporting this initiative and playing an active role in advancing the green energy landscape in Azerbaijan by providing our technologies and solutions for upcoming projects.