Günəş panellərinin ən iri istehsalçısı
Şirkətimiz dünyada ən qabaqcıl enerji texnologiyası istehsalçılarından biridir və rahatlıqla deyə bilərik ki, biz günəş panellərinin ən iri istehsalçısıyıq. Mərkəz ofisimiz Çində yerləşir və dünyanın müxtəlif ölkələrində nümayəndəliklərimiz və layihələrimiz mövcuddur. Azərbaycanda fəaliyyətimizə təxminən iki il əvvəl başlamışıq, ondan əvvəl isə məhsullarımızı distribyutorlar vasitəsilə təqdim edirdik. Hazırda ölkədə rəsmi distribyutorlarımız fəaliyyət göstərir və bu il sərgidə iştirak etmək qərarını verdik. Məqsədimiz regionda biznesimizi genişləndirmək və böyük şirkətlərlə əməkdaşlıq qurmaqdır. Artıq Masdar layihəsində iştirak etmişik və həmin layihədə Longi panelləri uğurla tətbiq olunub. Bu, Azərbaycandakı fəaliyyətimizin uğurlu nümunəsidir.
Azərbaycanda keçirilən sərgidə biz əvvəlki illərdə də ziyarətçi kimi bir neçə dəfə iştirak etmişik. Bu il isə artıq öz stendimizi qurmağa qərar verdik. Bu bizim üçün yeni nəsil X10 və Hi-MO 7 panellərimizi təqdim etmək baxımından mühüm fürsətdir. Bu panellər dünyada ən yüksək məhsuldarlığa malik sistemlərdən hesab olunur – onların effektivliyi 24,8%-ə çatır və bu göstərici bizə bazarda liderlik mövqeyi qazandırır. “Energetika və Yaşıl Enerji” sərgisinin sənaye üzrə regionda ən böyük tədbirlərdən biri olduğunu görürük, bu platforma dövlət rəhbərliyi səviyyəsində də diqqət mərkəzindədir. Belə bir sərgidə iştirak bizə aparıcı şirkət və tərəfdaşlarla əlaqələr qurmaq, müştəri bazamızı genişləndirmək və yaşıl enerji sahəsində mövqeyimizi möhkəmləndirmək üçün əlavə imkanlar yaradır.
Gələcəkdə yaşıl enerji sahəsində fəaliyyət göstərən daha çox şirkətin bu cür tədbirlərdə iştirak etməsini arzulayırıq. Azərbaycanda artıq BP kimi enerji layihələri ilə məşğul olan iri şirkətlər mövcuddur, lakin günəş və külək enerjisi sahəsində hələ ki, çox sayda iştirakçı yoxdur.Biz hesab edirik ki, bu sahədə fəaliyyət göstərən şirkətlərin artması sektorun daha sürətli inkişafına səbəb olacaq və daha yüksək nəticələrin əldə olunmasına kömək edəcək. Biz bu təşəbbüsü dəstəkləməyə və Azərbaycanda yaşıl enerjinin inkişafında fəal iştirak etməyə hazırıq, yeni layihələrin həyata keçirilməsi üçün məhsullarımızı və texnologiyalarımızı təqdim edirik.

Крупнейший производитель солнечных панелей
Наша компания — одна из самых передовых в мире, и можно сказать, что мы являемся крупнейшим производителем солнечных панелей. Компания расположена в Китае, и у нас есть представительства и проекты по всему миру. В Азербайджане мы начали свою деятельность около двух лет назад, до этого работали через дистрибьюторов. Сейчас у нас есть официальные дистрибьюторы в стране, и в этом году мы приняли решение участвовать в выставке, чтобы наладить связи с крупными компаниями и активно развивать свой бизнес в регионе. Мы уже участвовали в проекте Masdar, где использовались панели Longi, и этот проект стал успешным примером нашего присутствия на азербайджанском рынке.  Сегодня мы являемся свидетелями того, как быстро развивается сфера зеленой энергетики в Азербайджане, в том числе для частных предприятий и физических лиц, и это открывает большие перспективы для дальнейшего роста.
Участвуем в выставке в Азербайджане не впервые — как гости были на мероприятии несколько раз, а в этом году решили уже развернуть собственную экспозицию. Для нас это отличная возможность представить новые панели X10 и Hi-Mo 7, которые являются одними из самых эффективных в мире. Эффективность наших панелей достигает 24,8%, что обеспечивает лидерство на рынке. Мы видим, что это
выставка «Энергетика и Зеленая Энергия» является крупнейшей в отрасли, она привлекает внимание даже на уровне государственного руководства. Участие в такой выставке дает нам шанс познакомиться с ведущими компаниями и партнерами, а также расширить нашу клиентскую базу и усилить позицию в секторе зеленой энергетики.
В будущем хотелось бы увидеть еще больше компаний, работающих в сфере зеленой энергетики, которые могли бы принимать участие в таких мероприятиях. В Азербайджане уже есть крупные компании, занимающиеся энергетическими проектами, как BP, но в области солнечной и ветровой энергетики пока не так много игроков. Мы считаем, что если таких компаний будет больше, это ускорит развитие сектора и поможет достичь еще более высоких результатов. Мы готовы поддерживать эту инициативу и принимать активное участие в развитии зеленой энергетики в Азербайджане, предоставляя нашу продукцию и технологии для реализации новых проектов.