Boru kəməri nəqliyyatında yeni tendensiya
"FibronPipe GmbH" şirkəti 2019-cu ildə Almaniyada yaradılıb və 22 fəaliyyət göstərən zavodu və 9 mindən çox səlahiyyətli işçini birləşdirən "Radıus Group" şirkətlər qrupuna daxildir. Qrupun dövriyyəsi 1 milyard avrodan çoxdur. Şirkətin polimerlə gücləndirilmiş boru kəmərlərinin istehsalı üzrə əsas müəssisəsi Avstriya / St. Valentində yerləşir.
Şirkət boru kəməri nəqliyyatında yeni tendensiya və mərhələ olan məhsul - şüşəlifli gücləndirilmiş təbəqələrlə möhkəmləndirilmiş üç qatlı monolit termoplastik kompozit boru istehsal edir. Məhsul korroziyaya davamlılığı, boruların daxili divarlarında çöküntülərin olmaması, uzun ömürlülüyü, obyektdə sürətlə quraşdırılması və aşağı xərcləri ilə xarakterizə olunur. Həmçinin məhsullar atmosferə zərərli maddələrin minimal emissiyası ilə istehsal olunur.
Boru kəmərləri 16...210 bar təzyiqli mühitlər daxil olmaqla, qaz halında olan və maye mühitlərin ötürülməsi üçün nəzərdə tutulub, müxtəlif şəraitlərdə fəaliyyət göstərən neft-qaz şirkətləri arasında özünü təsdiq edib.
"FibronPipe GmbH" tərəfindən istehsal olunan polimerlə gücləndirilmiş boru kəmərlərinin unikallığı ən son materiallardan, süni intellekt texnologiyalarından istifadə etməklə boru kəmərlərinin layihələndirilməsi və istehsalıdır. Dizayn xüsusiyyətlərinə görə, ötürmə qabiliyyəti oxşar diametrli polad boru kəmərlərini 30..60% üstələyir, boru kəmərləri korroziya aşınmasına, boruların daxili divarlarında çöküntülərə məruz qalmır.
Şirkət, mayelərin, o cümlədən yüksək təzyiq altında daşınması ilə məşğul olan neft və qaz hasil edən, emal edən və digər şirkətlər üçün boru kəməri sistemləri ilə bağlı problemli məsələlərinin həllinə çevik yanaşma təklif edir.
Biz müştərilərimizə Azərbaycanda layihələndirmə, quraşdırma və xidmət üzrə dəstəyi, həmçinin mümkün güzəştli ödəniş şərtlərini təklif edirik.
"Caspian Power" sərgisində iştirakımızın məqsədi boru kəməri sistemlərində polad boru məhsullarından istifadə edən təşkilatlara texnologiyaların inkişafı, boru kəməri sistemlərinin xərclərinin optimallaşdırılması üçün "imkanlar pəncərəsi"nin mövcudluğu, boru kəməri sistemlərinin işinin keyfiyyətcə yaxşılaşdırılması və yeni texnologiyaların tətbiqi ilə bağlı yeni imkanlar barədə məlumat verməkdir. Eləcə də neft-qaz fəaliyyətinin digər sahələrində və istiqamətlərində tətbiq olunan texnologiyalara baxışın formalaşdırılması, potensial əməkdaşlıq dairəsinin genişləndirilməsini nəzərdə tuturuq.
Sərgilərin formatını biznesin inkişafı üçün təsirli vasitələrdən biri hesab edirik, məhsullarımıza maraq göstərilməsini, yeni tanışlıqları və fəaliyyət dairəmizin genişlənməsini gözləyirik.

Новый тренд трубопроводного транспорта
Компания FibronPipe GmbH основана в 2019 г. в Германии и входит в группу компаний Radius Group, объединяющей 22 действующих завода и более 9 тысяч компетентных сотрудников. Оборот Группы составляет более 1 млрд. евро. Основное предприятие по производству полимерно-армированных трубопроводов компании находится в Австрии / St. Valentin.
Компания производит продукт, являющийся новым трендом и этапом трубопроводного транспорта – это трехслойная монолитная термопластичная композитная труба, усиленная армирующими слоями из стекловолокна. Продукт отличается стойкостью к коррозии, отсутствию отложений на внутренних стенках труб, долговечностью, высокой скоростью монтажа на объекте и низкими затратами. Также продукция производится с минимальными выбросами вредных веществ в атмосферу.
Трубопроводы предназначены для перекачки газообразных и жидких сред, в том числе и при давлении 16..210 бар., прекрасно себя зарекомендовали среди нефтегазодобывающих компаний, работающих в различных условиях.
Уникальность полимерно-армированных трубопроводов производства FibronPipe GmbH заключается в конструкции и производстве трубопроводов, с применением новейших материалов, технологий с искусственным интеллектом. За счет конструктивных особенностей, пропускная способность превышает аналогичные диаметры стальных трубопроводов на 30..60%, трубопроводы не подвержены коррозионному износу, отложениям на внутренних стенках труб.
Компания предлагает гибкий подход к решению проблемных вопросов трубопроводных систем для нефтегазодобывающих, перерабатывающих и других компаний, в сферу деятельности которых входит транспортировка жидкостей, в том числе и под высоким давлением.
Мы предлагаем нашим клиентам поддержку по проектированию, монтажу и сервису в Азербайджане, а также возможные льготные условия платежей.
Цель нашего участия в выставке Caspian Power заключается в информировании организаций, использующих стальную трубную продукцию в трубопроводных системах о развитии технологий, существовании «окон возможностей» для оптимизации затрат на трубопроводные системы, качественному улучшению работы трубопроводных систем и новых возможностей, связанных с применением новых технологий. А также формирование видения применяемых технологий в других областях и направлениях нефтегазовой деятельности, расширение круга потенциального сотрудничества.
Мы считаем формат выставок одним из эффективных инструментов развития бизнеса, ожидаем проявленного интереса к нашей продукции, новых знакомств и расширения периметра нашей деятельности.