Azərbaycan şirkətlərini yaxından tanımaq bizim üçün vacibdir
Bizin bütün dünyada fəaliyyət göstərən şirkətimiz elektrik laboratoriyalarının test edilməsi sahəsində ixtisaslaşmışdır. 27 ildən artıqdır ki, bazarda enerji auditi keçiririk. Sərgi iştirakçıları arasında artıq əməkdaşlıq etdiyimiz və xidmətlərimizi mütəmadi olaraq təqdim etdiyimiz bir neçə şirkət var. Belə tərəfdaş şirkətlərdən biri də Qazpromdur. Transneft şirkəti də bizim müştərilərimiz arasındadır.
Bundan əlavə mən yerli Azərbaycan şirkətləri ilə daha yaxından tanış olmaq və gələcəkdə uğurla nəticələnəcək və uzunmüddətli əməkdaşlığa gətirib çıxaracaq görüşlər keçirmək istərdim. Mənim səfərimin məqsədi budur: yeni əlaqələr qurmaq, danışıqlar aparmaq, təcrübə mübadiləsi keçirmək və potensial müştərilər və bizim üçün uyğun tərəfdaşlıq şərtlərini tapmaq.
Sərgi çox maraqlı və geniş miqyaslıdır. Mənim fikrimcə, belə sərgilərin keçirilməsi çox gözəl təşəbbüsdür. Şirkətlərə öz aralarında işgüzar münasibətlər qurmağa, müştəri tapmağa, yeni layihələrdə iştirak etməyə və həm yerli, həm də dünya bazarında özlərini tanıtmağa kömək edirlər. Sərginin təşkil edilməsini çox bəyəndim. Həm özüm üçün, həm də şirkətimizin inkişafı üçün bir çox lazımi məlumatları öyrəndim. Çox şadam ki, Bakıya gəlmişəm. Gələn il mütləq yenidən gələcəyəm.

Нам важно ближе познакомиться с азербайджанскими компаниями
Наша мировая компания специализируется на тестировании электролабораторий. На рынке мы уже более 27 лет проводим энергоаудит. Среди участников выставки представлено несколько компаний, с которыми мы уже сотрудничаем и которым регулярно предоставляем свои услуги. Одной из таких компаний партнёров является Газпром. Компания Транснефть тоже в числе наших клиентов.
А ещё мне хотелось бы ближе познакомиться с местными азербайджанскими компаниями и провести встречи, которые в будущем, надеюсь, увенчаются успехом и приведут к длительному сотрудничеству. В этом заключается цель моего визита. Наладить новые контакты, провести переговоры, поделиться опытом и найти потенциальных клиентов и подходящие для нас условия партнёрства.
Выставка очень интересная и широкомасштабная. По моему мнению, проведение таких выставок – замечательная инициатива. Они помогают компаниям наладить между собой деловые отношения, найти клиентов, участвовать в новых проектах и заявить о себе, как на местном, так и на мировом рынке. Мне очень понравилась организация. Я узнала и для себя, и для развития нашей компании много нужной информации. Очень рада, что приехала в Баку. В следующем году приеду обязательно вновь.