Çjan Yunçze, CHINT Electric şirkətinin direktoru
Əsası 1984-cü ildə qoyulan CHINT Electric 45 000-dən çox işçisi və dünya üzrə 37 fabriki ilə hazırda 140 ölkədə fəaliyyət göstərən qlobal korporasiyadır. 2022-ci ildə şirkətin dövriyyəsi 22 milyard dollara çataraq, CHINT Korporasiyasına Cənubi Asiya regionunda TOP-50 özəl şirkətin sırasına daxil olmağa və elektrik sənayesində birinci olmağa imkan verdi. CHINT Group Çin və Cənub-Şərqi Asiyada 1000V-ə qədər olan avadanlıqlar üzrə 36% və bütövlükdə elektrik avadanlıqları seqmenti üzrə 22% bazar payına malikdir.
CHINT aşağı gərginlikli avadanlıqların istehsalı, günəş enerjisi, binaların avtomatlaşdırılması və sənaye prosesləri, yeni materialların hazırlanması və istehsalı sahəsində tanınmış liderdir. CHINT Korporasiyasında məqsədi 6-dan 1150kV-a qədər elektrik enerjisinin istehsalı, ötürülməsi və paylanması üçün avadanlıqların istehsalı olan bölmə 2004-cü ildə yaradılmışdır. Əsasını Çin, Avropa və Cənubi Amerikada doqquz ən böyük müəssisə təşkil edirdi. Hazırda o, CHINT-in tərkibində aparıcı biznes olub, illik ən azı 20% artımla şirkətin ümumi dövriyyəsinin 25%-ə qədərini təmin edir. İstehsal sahələrinin ümumi sahəsi 90 hektardır və burada 5000-dən çox işçi və mütəxəssis çalışır. Şirkətimiz istehsalın avtomatlaşdırılmasına, keyfiyyət standartlarına, elmi və texnoloji yeniliklərə, son müştərilər üçün xidmətin inkişafına xüsusi diqqət yetirir. Bütün avadanlıqlar öz laboratoriyalarımızda sınaqdan keçirilir, həmçinin Avropanın ASTA və KEMA şirkətləri tərəfindən sertifikatlaşdırılır.
Enerji sistemində enerji təchizatı, saxlanması, ötürülməsi, paylanması və istehlakına diqqət yetirən CHINT əsas biznes sahələri kimi təmiz enerji istehsalı, enerji paylanması, böyük məlumatların emalı və əlavə enerji təchizatı xidmətlərini də nəzərdən keçirməkdədir. CHINT-in digər əsas fəaliyyətlərinə fotovoltaik avadanlıqların təchizatı, enerjinin yığılması və saxlanması, ötürülməsi və paylanması, aşağı gərginlikli avadanlıqlar, intellektual terminallar, proqram təminatının hazırlanması və idarəetmənin avtomatlaşdırılması daxildir. Platformalaşdırmanın inkişafı ilə CHINT regional ağıllı enerji ekosisteminin yaradılması yolu ilə dövlət qurumları, sənaye istehlakçıları, kommersiya müəssisələri və son istifadəçilər üçün enerji həlləri paketini təqdim edir.
Sərgidə iştirakın əsas məqsədi yeni məhsulların reklamı, xidmət və malların təşviqi, onların satışı, müqavilələrin bağlanması, investorların cəlb edilməsi, tərəfdaşların axtarışıdır.
Sərgilərdə iştirak bazara təsir etmək, Azərbaycan bazarında brendimizin tanınmasını artırmaq, bazarı araşdırmaq baxımından böyük potensiala malikdir. Ekspozisiyalar məlumat, təcrübə mübadiləsi üçün əla vasitə olub, eyni məhsulları keyfiyyət və qiymət baxımından müqayisə etmək imkanı verir.

Zhang Yunjie, Director, CHINT Electric
Set up in 1984, CHINT Electric today is a global corporation with operations spanning 140 countries, over 45,000 personnel, and 37 plants around the globe. With 2022 turnover of $22 billion, CHINT joined the top 50 private-owned companies of South Asia and became No.1 in the electrical industry. In the P.R. of China and broader Southeast Asia, CHINT Group owns 36% of the market for electrical equipment up to 1000V and 22% of the entire equipment segment.
We are the recognized leader in the manufacture of low-voltage equipment, solar energy, building and industrial automation, as well as in the development and fabrication of new materials. We in CHINT set up a special division in 2004 to fabricate 6-1150kV rating power generation, transmission and distribution equipment. It was built on the basis of nine large facilities located in China, Europe, and South America. Today, this is a leading business within CHINT that delivers up to 25% of the corporate sales and displays the annual growth of at least 20%. It boasts a cumulative production footprint of 90 hectares and 5,000 staff or workers and specialists. Our company is focused on production automation, quality standards, scientific and technological innovations, and service development for end users. All our equipment is tested in our in-house labs that have ASTA and KEMA accreditation.
Setting a lot of store by supply, storage, transmission, and consumption of electricity, CHINT considers clean energy generation and distribution, large data arrays, and additional power supply services its key business dimensions. Our main dimensions also include the supply of photoelectric equipment, accumulation and storage of energy, power transmission and distribution, low-voltage hardware, smart terminals, software, and control automation. As far as platformization is concerned, CHINT provides energy solution packages for government institutions, industrial consumers, commercial entities, and end users by setting up a region-wide smart energy ecosystem.
Our objective at the exhibition is to advertise our novelties and promote our goods and services, as well as to strike new deals and attract investors and partners. This kind of events potentially have an enormous impact on the market, so we intend to raise awareness of our brand across the local space by participating. It is also our objective to scout the market; displays are a great tool of information exchange here, as they allow us to compare similar products by quality and price.